Четверг, 21.09.2017, 01:35
Приветствую Вас Гость

Торгово - промышленный портал

 "Промтехснаб"

Главная » 2015 » Май » 27 » Єдиний податок при припиненні діяльності
17:59
Єдиний податок при припиненні діяльності
 

Фізична особа – підприємецьплатник єдиного податку прийняла рішення про припинення своєї господарської діяльності. Чи має така особа подавати до контролюючого органу заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування та з якого періоду вона не буде сплачувати єдиний податок?

Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву. Ця норма передбачена пп. 298.2.1 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу України.

Якщо платник єдиного податку припиняє господарську діяльність, то згідно з пп. 7) пп. 298.3.1 п. 298.3 ст. 298 Податкового кодексу України, до заяви, яку він подає, включаються відомості про дату (період) припинення провадження господарської діяльності.

У разі припинення державної реєстрації фізичної особи - підприємця, що є платником єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності (п. 294.6 ст. 294 Податкового кодексу України).

У випадку прийняття фізичною особою - підприємцем – платником єдиного податку рішення про припинення підприємницької діяльності необхідно подати до контролюючого органу заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування. Така фізична особа - підприємець не сплачує єдиний податок з періоду, наступному за поданням до контролю­ючого органу заяви щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з державною реєстрацією припинення господарської діяльності або анулювання реєстрації за рішенням контролюючого органу на підставі отриманого від державного реєстратора повідомлення про припинення державної реєстрації.

Отже, єдиний податок не сплачується:

- для платників першої та другої груп – з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому подано заяву або анульовано реєстрацію за рішенням контролюючого органу на підставі отриманого від державного реєстратора повідомлення;

- для платників третьої групи – з першого числа місяця, що настає за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву або анульовано ре­єстрацію за рішенням контролюючого органу на підставі отриманого від державного реєстратора повідомлення.

АСОЦІАЦІЯ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ УКРАЇНИ

Просмотров: 99 | Добавил: Сентябрь | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Май 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Погода
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Цены на топливо
Статистика

Архив записей
Rambler's Top100
Copyright MyCorp © 2017 |