Среда, 23.10.2019, 22:10
Приветствую Вас Гость

Торгово - промышленный портал

 "Промтехснаб"

Главная » 2014 » Сентябрь » 16 » Фискалы разъяснили налогообложение депозитных процентов
15:00
Фискалы разъяснили налогообложение депозитных процентов

 

Державна фіскальна служба України на запит Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» роз’яснила спірні питання практичного застосування банками – податковими агентами вимог Закону про оподаткування процентних доходів фізичних осіб. Чіткі й вичерпні відповіді ДФС на поставлені УКБС питання, забезпечать однозначне розуміння нових законодавчих норм щодо оподаткування процентних доходів як платниками податків, так і контролюючими органами. Це, в свою чергу, дозволить банкам уникнути непорозумінь з клієнтами та зберегти їх довіру, а також забезпечити своєчасне поповнення доходів Держбюджету.

   

    Зокрема, ДФС України чітко роз’яснила, що не оподатковуються доходи у вигляді процентів на поточні банківські рахунки, за якими на користь фізичних осіб здійснюються виключно виплати заробітної плати, стипендій, пенсій, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат.

   

    Водночас, у разі отримання платником податку на такий рахунок крім вказаних соціальних виплат будь-яких інших доходів, нараховані проценти по такому банківському рахунку підлягають оподаткуванню за ставкою 15% із загальної суми процентів, нарахованих за податковий місяць.

   

    Також ДФС уточнила, що під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Національного банку, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.

   

    У разі дострокового розірвання договору вкладу (депозиту) та здійснення у зв’язку з цим перерахунку доходу, банк – податковий агент проводить перерахунок сум податку, утриманого з такого доходу.

   

    Крім того, оподаткування процентів, нарахованих на вклади фізичних осіб – підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, по рахункам, не пов’язаним з їх господарською діяльністю, проводиться на загальних підставах. Одночасно, оподаткування доходу, отриманого такими особами від господарської діяльності, здійснюється залежно від обраної ними системи оподаткування.

   

    Також ДФС уточнила, що при виплаті доходу у вигляді процентів на користь нерезидента слід враховувати норми міжнародного договору (Конвенції, Угоди), укладеного з резидентом Договірної Держави, в яких, зокрема, визначаються терміни доходів та порядок їх оподаткування.

    

 

 

По материалам: Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз»

 

 

Просмотров: 241 | Добавил: Сентябрь | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Сентябрь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Погода
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Цены на топливо
Статистика

Архив записей
Rambler's Top100
Copyright MyCorp © 2019 |