Понедельник, 18.11.2019, 20:03
Приветствую Вас Гость

Торгово - промышленный портал

 "Промтехснаб"

Главная » 2012 » Октябрь » 17 » Является ли нарушением осуществление предпринимателем в книге учета доходов записей на общую сумму дохода, полученного в течение квартала, а
18:10
Является ли нарушением осуществление предпринимателем в книге учета доходов записей на общую сумму дохода, полученного в течение квартала, а

Приватний підприємець – платник єдиного податку (третя група за ставкою 5 %) протягом 2012 року в книзі обліку доходів здійснював по одному запису на останню дату кожного кварталу щодо загальної суми доходу, отриманого протягом кварталу. Чи є в цьому порушення, за яке може бути застосовано штраф, встановлений ст. 1641 КпАП з урахуванням листа ДПСУ від 17.04.2012 р. № 11206/7/17-1217?
Щодо відповідальності за ст. 1641 КпАП та листа ДПСУ.
Відповідно до ст. 1641 КпАП неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов'язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Такі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з п. 5 підр. 1 р. ХХ ПКУ неоподатковуваний мінімум доходів громадян визначено в розмірі 17 грн.
З урахуванням цього вищезазначена адміністративна відповідальність встановлена ст. 1641 КпАП у сумі від 51 грн. до 136 грн., а при повторному порушенні – від 85 грн. до 136 грн.
У листі ДПСУ від 17.04.2012 р. № 11206/7/17-1217 згадується про адміністративну відповідальність за порушення правил ведення обліку доходів саме за цією статтею КпАП.
Разом з цим слід враховувати норму п. 4 р. ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 24.05.2012 р. № 4834-VI (набрав чинності з 01.07.2012 р., далі – Закон № 4834), яким встановлено, що адміністративні стягнення (штрафи), передбачені ст. 1641 КпАП за неправильність заповнення у 2012 році платниками єдиного податку книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат, не застосовуються.
Цей Закон прийнято Верховною Радою пізніше видання листа ДПСУ, а тому у листі не згадується про таку норму.
Щодо застосування п. 4 р. ІІ Закону № 4834 слід зазначити таке. Згідно із ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Отже, вважаємо, що за неналежне ведення обліку доходів за весь період 2012 року до фізичних осіб – підприємців не застосовуються адміністративні штрафи, встановлені ст. 1641 КпАП.
Зазначимо, що такої ж позиції дотримуються фахівці податкових органів, які у коментарі до Закону № 4834 у журналі «Вісник податкової служби України» за липень 2012 р., № 25 (693), с. 30 зазначили таке:
«… адміністративні стягнення (штрафи), передбачені ст. 1641 Кодексу України про адміністративні правопорушення..., за неправильність заповнення у період з 1 січня по 31 грудня 2012 р. платниками єдиного податку Книги обліку доходів та Книги обліку доходів і витрат, не застосовуються».
Щодо правильності здійснення записів в книзі обліку доходів.
Відповідно до пп. 296.1.1 ПКУ платники єдиного податку третьої групи за ставкою 5 % (тобто які не є платниками ПДВ) ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів. Форма книги обліку доходів, порядок її ведення затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
Форма книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої та другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками ПДВ) та Порядок її ведення затверджені наказом Мінфіну від 15.12.2011 р. № 1637 (далі – Порядок № 1637).
Згідно з п. 4 та 5 Порядку № 1637 записи у книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, фактично безоплатно отримано товари (роботи, послуги). У книзі відображається також фактично отримана сума доходу від провадження діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік.
Виходячи з інформації, наведеної у запиті, підприємець здійснював записи на загальну суму доходу, отриманого протягом кварталу. Водночас, такий спосіб запису не відповідає вимогам законодавства. Як наведено вище, кожного дня, протягом якого отримано дохід, слід здійснювати запис щодо суми такого доходу до книги обліку доходів. Підсумкові записи слід робити за місяць, квартал, рік.
Як вже зазначалось, за порушення порядку ведення книги обліку доходів протягом 2012 року адміністративна відповідальність за ст. 1641 КпАП не застосовується. Головне, щоб загальна сума записаного доходу відповідала фактично отриманій сумі.
Але слід мати на увазі, що починаючи з періодів 2013 року неправильне ведення книги обліку доходів буде вважатись порушенням, за яке ст. 1641 КпАП передбачена адміністративна відповідальність.
Олег Коваль
Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»
По материалам: ЛИГА:ЗАКОН
Просмотров: 312 | Добавил: Сентябрь | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Октябрь 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Погода
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Цены на топливо
Статистика

Архив записей
Rambler's Top100
Copyright MyCorp © 2019 |