Вторник, 15.10.2019, 14:40
Приветствую Вас Гость

Торгово - промышленный портал

 "Промтехснаб"

Главная » 2013 » Июнь » 7 » Смешанное заполнение налоговой накладной (рукопись и печать): что об этом говорит ГНС и Фемида
18:37
Смешанное заполнение налоговой накладной (рукопись и печать): что об этом говорит ГНС и Фемида
Автор: Тарас Шарий

Питання змішаного (рукописом і друкуванням) заповнення податкової накладної (далі – ПН) піднімалося бухгалтерською спільнотою не один раз. Багато незалежних експертів з питань оподаткування переконують, що такий спосіб заповнення ПН не має вплинути на формування податкового кредиту у покупця. Але що скаже з цього питання податкова, і чи підтримають її суди? Про це ви дізнаєтеся з нашого матеріалу.

Для початку зазирнемо до Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну N 1379 від 01.11.2011 р. Згідно з його п. 2, ПН заповнюється державною мовою за встановленою формою шляхом:

- або видруковування такої форми з подальшим заповненням її розбірливим почерком ручкою з чорнилом (пастою) синього або чорного кольору без підчисток і виправлень тексту та цифрових даних;

- або заповнення її в електронному вигляді з подальшим видруковуванням. Друкована податкова накладна може бути як з клітинками, так і без них.

Як бачимо, третього способу заповнення ПН не дано! Хоча дехто скаже: тож і не заборонено. Ми з таким висновком квапитися не радимо, а запропонуємо поглянути, що про це думають фіскали. Зачіпати докодексний період не будемо, та просто перегорнемо цю сторінку в історії. Після появи Податкового кодексу України про небажання бачити змішаний спосіб заповнення ПН фіскали нагадали у листі N 12901/6/16-1115 від 18.07.2011 р. В ньому вони наголошують: "дописування чи виправлення даних податкової накладної вручну (кульковою, гелевою, чорнильною чи іншою ручкою) є неможливим, оскільки податкова накладна, як і будь-який інший звітний документ, складається одним із вибраних платником способів: друком або вручну". Схожого змісту заклик податківців був озвучений і у "славнозвісній" Пам'ятці про адміністративні процедури виписування, видачі і отримання податкових накладних, затвердженій листом N 9497/7/16-1517 від 06.04.2011 р. Але діяла вона недовго. З того часу багато води сплило, змінився порядок заповнення ПН і її форма, однак погляд контролерів залишився без змін.

Найсвіжіша інформація ДПС розміщена в підрозділі 130.21 Єдиної бази податкових знань. У ній сказано, що "дописування чи виправлення даних у податковій накладній вручну (кульковою, гелевою, чорнильною або іншою ручкою) не допускається. Це правило стосується і розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної".

А чи підтримує бачення цієї ситуації "... наш суд — самый гуманный суд в мире"? Радує те, що позитивна практика існує! Приміром, ухвала Львівського апеляційного адміністративного суду від 06.12.2012 р. у справі N 151195/11/9104. Судді дають зелене світло змішаному способу заповнення ПН. Заради справедливості зазначимо, що позиція суду побудована на Порядку заповнення податкової накладної, затвердженому наказом ДПАУ N 969 від 21.12.2010 р. (попередниці нинішньої ПН). Сподіваємося, що і відносно діючої ПН суди прийматимуть аналогічні рішення.

Отже, надіятися на "потепління" позиції податкової щодо змішаного заповнення ПН не радимо. Та й, відверто кажучи, Порядок заповнення ПН такого привілею не дає. Тож, аби не доводити справу до суду, радимо прислухатися до міркувань контролерів і не допускати одночасного заповнення ПН рукописом і друкуванням.
Просмотров: 266 | Добавил: Сентябрь | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Июнь 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Погода
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Цены на топливо
Статистика

Архив записей
Rambler's Top100
Copyright MyCorp © 2019 |