Окремі фізичні особи – підприємці та бухгалтерии встановили версію 1.30.41 програми «Податкова звітність» (OPZ), а вже після цього вирішили заповнювати Реєстр виданих та отриманих податкових накладних за листопад 2014 року.
Але річ у тому, що за листопад 2014 року слід подавати стару форму Реєстру виданих та отриманих податкових накладних, яка затверджена наказом Міндоходів України від 25.11.2013 р. № 708. Таку форму Реєстру містила версія 1.30.40. Наступна версія програми (1.30.41) містить вже форму Реєстру, яка затверджена наказом Мінфіну України від 22.09.2014 р. № 958.
Перед багатьма постало питання, а як же можна повернути в комп’ютері версію 1.30.40 у разі, якщо була вже встановлена версія 1.30.41.
Фискалы разъяснили, как исправить ошибку в Реестре выданных и полученных налоговых накладных, утвержденном приказом Минфина от 22.09.2014 г. № 598, который будет использоваться с 1 декабря 2014 года.
Контролеры отметили, что исправление ошибки в Реестре осуществляется методом «сторно» по правилам, предусмотренным для бухгалтерского учета, в момент выявления такой ошибки.
Корректировка ошибочных записей в Реестре не приводит к необходимости формирования новых (уточняющих) реестров.
При исправлении ошибки методом «сторно» в Реестр одновременно вносятся две записи: ошибочная запись со знаком «–» и правильная запись со знаком «+».
Метод «сторно» осуществляется путем обратной записи на величину ошибки в том отчетном
... Читать дальше »
Все Физлица-предприниматели, не зависимо от системы налогообложения – общей или упрощенной, являются плательщиками ЕСВ «за себя». В связи с этим, предприниматели обязаны ЕЖЕГОДНО подавать в налоговую службу отчет ЕСВ формы № Д5 о выплаченном и начисленном доходе за год «за себя». (предусмотрено Законом № 2464 пп. 4 п. 1 ст. 4, пп. 4 ч. 2 ст. 6)
В каких случаях отчет не подается
Каждый предприниматель должен подать отчет ЕСВ форма № Д5 в налоговую, в любом случае, не зависимо от:•наличия предпринимательской деятельности в отчетном году;
•наличия наемных работников.
Отчет не подается только в случае, если предприниматель является пенсионером по возрасту или инвалидом, получающим пенсию или социальное пособие согласно законодательства, и при этом добровольно не участвующим в системе общеобя
... Читать дальше »
Вищий адміністративний суд України констатував, що виконання господарських операцій підтверджується договорами, податковими накладними, видатковими накладними, рахунками-фактурами, товарно-транспортними накладними, платіжними дорученнями, додатковими угодами, актами наданих послуг, звітами пошуку клієнтів. ВАСУ вважає, що посилання податкового органу на відсутність сертифікатів якості товару та висновків санітарно-епідеміологічної експертизи правомірно не прийнято судами до уваги, оскільки даний факт не є підставою для донарахування податкових зобов’язань.
Окрім цього, податкове законодавство не ставить у залежність податковий облік (стан) певного платника податку від інших осіб, від фактичної сплати контрагентом податку до бюджету, від перебування постачальника за юридичною адресою, а також від його
... Читать дальше »
При заповненні податкової накладної в графі 4 «Код товару згідно з УКТ ЗЕД» зазначається десятизнаковий код товару, при цьому, вноситься він суцільним порядком без будь-яких розділових знаків (пробілів, крапок тощо).
Якщо у вантажній митній декларації зазначено іншу кількість знаків коду УКТ ЗЕД до податкової накладної переноситься аналогічний код без дописування нулів чи інших знаків з вирівнюванням по правому краю поля.
У разі виписки податкової накладної при постачанні одночасно імпортованих та вітчизняних товарів або підакцизних та не підакцизних товарів графа «Код товару згідно з УКТ ЗЕД» заповнюється лише за тими товарними позиціями, які належать до підакцизних, або які ввезені на митну території України.