Вторник, 22.10.2019, 09:22
Приветствую Вас Гость

Торгово - промышленный портал

 "Промтехснаб"

Главная » 2014 » Апрель » 22 » Що робити, якщо пошкоджено книгу обліку доходів?
11:39
Що робити, якщо пошкоджено книгу обліку доходів?

 

 

Фізичною особою — підприємецем, який є платником єдиного податку другої групи, випадково зіпсована книга обліку доходів (частково згоріла). Яким чином можна виправити ситуацію, та які її наслідки?


У листі МДЗ від 17.04.2012 № 11206/7/17-1217 надано роз’яснення щодо відповідальності за неналежне ведення або неведення, втрату книги обліку доходів (книги обліку доходів та витрат).

Так, у разі втрати фізичною особою-підприємцем платником єдиного податку книги обліку доходів (книги обліку доходів та витрат) до нього застосовується адміністративна та фінансова відповідальність за умови недотримання ним вимог пункту 44.5 Податкового кодексу України (ПК).

Відповідно до статті 296 ПК, платники єдиного податку першої та другої груп та платники єдиного податку третьої та п’ятої груп, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня відображення отриманих доходів.

Форма та порядок книг обліку доходів та книг обліку доходів та витрат затверджені наказом Мінфіну від 15.12.2011 № 1637.

Згідно з пунктом 44.5 ПК встановлено, що у разі втрати, пошкодження або дострокового знищення документів, зазначених у пунктах 44.1 і 44.3 ПК (це документи обліку та обов’язок їх зберігання), платник податків зобов’язаний у п’ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити податковий орган за місцем обліку в порядку, встановленому Податковим кодексом для подання податкової звітності. Платник зобов’язаний відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до податкового органу.

Крім того, статтею 164 Кодексу України про адміністративні порушення передбачено за неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат суб’єктами господарювання, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладання штрафу у розмірі від 3 до 8 нмдг. Повторне порушення протягом року тягне за собою накладання штрафу у розмірі від 5 до 8 нмдг.

Джерело: ГОЛОВБУХ24

Просмотров: 223 | Добавил: Сентябрь | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Апрель 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Погода
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Цены на топливо
Статистика

Архив записей
Rambler's Top100
Copyright MyCorp © 2019 |