Податковим кодексом України передбачено, що прямі інвестиції – це господарські операції, що передбачають внесення коштів або майна в обмін на корпоративні права, емітовані юридичною особою при їх розміщенні такою особою.
Витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, крім нерозподільних постійних загальновиробничих витрат, які включаються до складу собівартості реалізованої продукції в періоді їх виникнення, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг.
Разом з тим, господарська діяльність – це діяльність особи, що пов’язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на ко
... Читать дальше »
Нещодавно Міністерством доходів і зборів України спільно з журналом «Заработная плата» проведено пряму телефонну лінію на тему «Сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». На запитання платників відповідала начальник Управління адміністрування єдиного внеску та методології Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Міністерства доходів і зборів України КЕПІНА Світлана Василівна.
Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, поставлені під час проведення телефонної лінії.
1.Чи потрібно деталізувати в призначенні платежу платіжного доручення, сплачуючи ЄСВ, з яких платежів складається єдиний соціальний внесок? Наприклад: «*;101;код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату; єдиний соцвнесок за жовтень 2013 р.: 3,6 % — 100,00 грн, 37,2 % — 2000,00 грн, 8,41 % — 20,00 грн» тощо.
Верховный Суд Украины сделал правовое заключение о том, что, учитывая положение ст.ст. 51, 52, 598–609 Гражданского кодекса Украины, ст.ст. 47–49 Закона Украины «О восстановлении платежеспособности должника или признании его банкротом» от 14.05.1992 г. № 2343-XII, одной из особенностей прекращения обязательств для физического лица — предпринимателя является то, что в случае прекращения субъекта предпринимательской деятельности — физического лица (исключение из реестра субъектов предпринимательской деятельности) его обязательства по заключенным договорам не прекращаются. Обязательства остаются за ним как за физическим лицом, так как физическое лицо не перестает существовать. Физическое лицо — предприниматель отвечает по своим обязательствам, связанным с предпринимательской деятельностью, всем своим имуществом. Поскольку основное обязательство по кредитному договору не прекратилось, нет оснований для прекращения и ипотеки.