ГФС Украины разъяснила: арендатор должен уплачивать эконалог за арендованный бензиновый генератор.
Это обосновано тем, что именно его деятельность — причина выбросов в воздух загрязняющих веществ, пусть и при использовании арендованного стационарного источника загрязнения. Такой вывод сделан на основании пп. 240.1.1 Налогового кодекса Украины.
Напомним, дабы использовать, генератор нужно получить соответствующее разрешение. В зависимости от категории загрязняющего объекта такое разрешение получают или в Минприроды по согласованию с Госсанэпидслужбой, или через разрешительные центры в областных и Киевской городской госадминистрациях по согласованию с территориальными органами Госсанэпидслужбы.
Письма ГФС Украины «О плательщиках экологического налога в части арендаторов бензинового генератора&
... Читать дальше »
Фізична особа — підприємець, яка використовує у своїй господарській діяльності власне майно, прямо пов’язане з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг, має право включати до витрат вартість ремонту (поліпшення) майна (в тому числі касового апарата).
При цьому вартість ремонту (поліпшення) орендованого майна фізична особа — підприємець має право включати на підставі господарських договорів, у яких передбачено умови експлуатації та їх ремонт.
Відповідно до п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця.
Кабмін вніс зміни до низки нормативних документів, які стосуються суб’єктів оціночної діяльності.
Зокрема, у Національному стандарті № 1 «Загальні засади оцінки майна і майнових прав», затвердженому постановою КМУ від 10.09.2003 № 1440, урядовці додали, що у разі визначення оціночної вартості майна для податкових цілей суб’єктами оціночної діяльності базою оцінки є ринкова вартість такого майна.
Також звіт про оцінку майна у стислій формі не складатимуть у випадку проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів.
Постанова набирає чинності з дня офіційного опублікування.
Згідно з Господарським кодексом України, основним предметом договору оренди є встановлення розміру орендної плати за користування майном. Якщо орендар самостійно не укладає договори на споживання комунальних послуг, а здійснює відшкодовування орендодавцю в частині понесених ним витрат на оплату комунальних послуг, то в договорі оренди має бути визначено порядок розрахунку вартості спожитих орендарем комунальних послуг та їх оплати (компенсації).
Тобто фізична особа — підприємець — орендодавець має право відносити до витрат господарської діяльності витрати на оплату комунальних послуг нерухомого майна, що використовується в господарській діяльності та прямо пов’язане із виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг (пп. 177.4.4 Податкового кодексу України; ПК) на підставі документального підтвердження факту їх сплати.