Вторник, 22.10.2019, 09:26
Приветствую Вас Гость

Торгово - промышленный портал

 "Промтехснаб"

Главная » 2012 » Декабрь » 6 » Чи мають право органи ДПС вимагати обов’язкове нарахування мінімальної заробітної плати
19:53
Чи мають право органи ДПС вимагати обов’язкове нарахування мінімальної заробітної плати

Чи мають право органи ДПС вимагати обов’язкове нарахування мінімальної заробітної плати?
Відповідь /ДПІ у Шевченківському районі м. Києва/: Відповідно до статті 1 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР "Про оплату праці" із змінами та доповненнями (далі – Закон № 108), заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Згідно із статтею 3 Закону № 108 мінімальна заробітна плата - це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт).
Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.
Відповідно до статті 4 Закону № 108 джерелом коштів на оплату праці працівників госпрозрахункових підприємств є частина доходу та інші кошти, одержані внаслідок їх господарської діяльності.
Згідно із статтею 15 Закону № 108 оплата праці працівників підприємства здійснюється в першочерговому порядку. Всі інші платежі здійснюються підприємством після виконання зобов’язань щодо оплати праці.
У відповідності до статті 35 Закону № 108 контроль за додержанням законодавства про оплату праці на підприємствах здійснюють: Міністерство праці України та його органи на місцях (державні інспектори праці); фінансові органи; органи Державної податкової інспекції; професійні спілки та інші органи (організації), що представляють інтереси найманих працівників.
Вищий нагляд за додержанням законодавства про оплату праці здійснює Генеральний прокурор України та підпорядковані йому прокурори.
Відповідно до пункту 75.1 статті 75 розділу ІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі ПКУ) органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні та фактичні перевірки.
Згідно із пунктом 80.1 та підпунктом 80.2.7 пунктом 80.2 статті 80 ПКУ у разі отримання в установленому законодавством порядку інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету органи ДПС здійснюють фактичну перевірку без попередження платника податків (особи).
Враховуючи те, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання, то органи ДПС мають право здійснювати контроль за її нарахуванням.
Джерело: ДПІ у Шевченківському районі м. Києва
Просмотров: 233 | Добавил: Сентябрь | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Декабрь 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Погода
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Цены на топливо
Статистика

Архив записей
Rambler's Top100
Copyright MyCorp © 2019 |