Четверг, 24.10.2019, 02:57
Приветствую Вас Гость

Торгово - промышленный портал

 "Промтехснаб"

Главная » 2014 » Июнь » 26 » Определение даты дохода физического лица-предпринимателя
20:46
Определение даты дохода физического лица-предпринимателя

Фізична особа – підприємець на єдиному податку за ставкою 5% займається роздрібною торгівлею непродовольчими товарами. При розрахунках карткою кошти від покупця надходять на рахунок ФОП із затримкою, оскільки платіжний термінал обслуговує інший банк. Коли у ФОПа виникає дохід: у день розрахунку (дата зазначена у квитанції терміналу для розрахунків платіжними картками) чи у день надходження коштів на рахунок ФОП (дата зазначена у виписці банку)?

   

    При підрахунку доходу платника єдиного податку використовується касовий метод, тобто доходи суб'єкта господарювання платника єдиного податку – це зокрема доходи, отримані в грошовій формі (готівковій або готівковій)формі.

   

    Згідно з п. 292.6 ПКУ датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі.

   

    Законом України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» від 05.04.2001 № 2346-III визначено, що платіжний термінал – це електронний пристрій, призначений для ініціювання переказу з рахунка.

   

    Платіжна картка – електронний платіжний засіб у вигляді емітованої в установленому законодавством порядку пластикової чи іншого виду картки, що використовується для ініціювання переказу коштів з рахунка платника або з відповідного рахунка банку з метою оплати вартості товарів і послуг, перерахування коштів зі своїх рахунків на рахунки інших осіб, отримання коштів у готівковій формі в касах банків через банківські автомати, а також здійснення інших операцій, передбачених відповідним договором.

   

    Крім того, розрахунки банківськими картками до безготівкових відносить і Закон «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (п. 1 ст. 3).

   

    Таким чином, термінал є пристроєм, призначеним для здійснення переказу безготівкових коштів, і квитанція термінала лише підтверджує факт проведення безготівкового переказу.

   

    Оскільки гроші з банківської картки списуються в момент розрахункової операції, а надходять на рахунок підприємця через кілька днів, то виникає питання, на яку дату відображати дохід: у день розрахунку чи у день надходження коштів на рахунок ФОП.

   

    Оскільки ми визначили, що в даному випадку здійснюються безготівкові розрахунки, то орієнтуватися потрібно на дату надходження коштів по банківській виписці. Тобто дохід слід відображати в день надходження коштів на поточний рахунок.

   

    Ольга Буркун, Аудитор АФ «Курсор-Аудит»

Просмотров: 184 | Добавил: Сентябрь | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Июнь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Погода
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Цены на топливо
Статистика

Архив записей
Rambler's Top100
Copyright MyCorp © 2019 |